Бұл жұма уағызы – өзге уағыздардан ерекше. Себебі болашақ исламтанушы мамандарға еліміздегі ислам, дін саласының нағыз майталман ұстаздары қосымша дәріс оқиды. Университеттің «Исламтану» кафедрасының ұстаздары әр жұманың кешінде уақыттарын арнап, шәкірттерге тәжірибеге толы білім беруде. Атап айтсақ, отандық діни, ислами еңбектердің алғашқы авторлары PhD доктор Алау Әділбаев «Пайғамбарымыз Мұхамедке (с.а.с.) деген сүйіспеншілік» жайлы шәкірттердің Алла елшісіне (с.а.с.) деген махаббатын есеслей түскендей. Ал «Исламтану» кафедрасының оқытушылары Ерлан Ақатаев білім алудың маңыздылығы жайлы жан-жақты түсіндірсе, Әбілқайыр Мәдиұлы Шығыс пен Батыс арасындағы заманауи исламтанушының тұлғасы жайлы тәптіштеді. Нұржан Смағұлов «Мұсылман және уақыт» жайлы, Ерғали Алпысбай ілім мен әдептің байланысын пысықтады.

ШӘКІРТТЕРГЕ АРНАЛҒАН ЕРЕКШЕ ЖҰМА ДӘРІСІ

Жыл сайын тұрақты түрде 4 бағытта, яғни мәнерлеп оқу және жатқа оқудан 10 пара, 20 пара, 30 пара бойынша бақ сынаған жүйріктер арасында Нұр-Мүбарак университетінің қос шәкірті бақ сынады. Исламтану мамандығына машықтанып жатқан 2 курс студенті Нұрислам Ахметжанұлы және 1 курс студенті Жұбан Әбілхайр «20 параны» жатқа оқудан сынға түсті. Нәтижесінде, Нұрислам Ахметжанұлы (Атырау облысы) І орынды жеңіп алып, 3 000 000 теңге сыйақыға ие болды. Ал Жұбан Әбілхайр (Алматы қаласы) V орынды (500 000 теңге) қанағат тұтты. Мәртебелі сайысқа Сәдуақас қари Олжабаев бастаған еліміздің білікті Құран хафиздары төрелік жасады. Жеңімпаздарды Қазақстан мұсылмандары діни басқармасының төрағасы, Бас мүфти Наурызбай қажы Тағанұлы марапаттап, жүлделерін табыс етті.

Құрметті Студенттер!

Әрбір сәті алтынға бергісіз білім алу кезеңінде саналарыңызды сілкіп, дүниетанымыңызды кеңейте түсетін, алар біліміңізге тұздық берер әр жұма күнгі ақшам намазынан кейін өтетін дәрістерден қапы қалмаңыздар!